Get Adobe Flash player

svove-svarovani

Společnost ROCKWELD-GROUP se zabývá odporovým a laserovým svařováním, včetně chlazení. V případě zájmu o zmíněné technologie pokračujte na stránku Projekty ROCKWELD-GROUP, kde jsou zastoupeny jednotlivý výrobci těchto technologií.

 

Švové svařování

Svařovaný materiál je stlačován kotoučovými elektrodami. Elektrody jsou upevněny na přítlačná ramena a jsou napájené ze zdroje svařovacího proudu (obr. níže). Použije-li se kotoučových elektrod, budou ovšem elektrické i mechanické poměry složitější a celý proces mnohem choulostivější, pokud jde o povrch elektrod a jejich otočných čepů, jimiž se přivádí proud.

Svařovací kladky bývají vždy zevnitř a často i zvnějšku chlazeny vodou, neboť přenášejí proudy obdobné velikosti jako u bodového svařování, avšak s nepoměrně delší dobou zatěžování.

Princip švového odporového svařováníPrincip švového odporového svařování

 

Kromě obvyklého švového svařování s dvěma kotoučovými elektrodami se dosti často používají v různém upořádání některé z těchto způsobů (obr. 2):

švové svařování na podložce – jednu elektrodu tvoří neotáčející se podložka, případně trn,

švové svařování s pohyblivou podložkou nebo trnem – jednu elektrodu tvoří otáčející se kotouč s pevnou osou, druhou elektrodu tvoří posuvná podložka, případně trn,

švové svařování s putujícím kotoučem – jednu elektrodu tvoří neotáčející se pevná podložka (popř. trn), po níž postupuje otáčející se kotoučová elektroda.

Další možnosti švového odporového svařování

Další možnosti švového odporového svařování

Způsob pulzního švového svařování

Způsob pulzního švového svařování

 

 

 

V případě že nejste zatím registrováni v naší klientské databázi a nedostáváte žádná obchodní sdělení, učiňte tak prosím formou formuláře:

https://rockweld.cz/kontakty/kontaktni-formular/

Sdílet
  E-SHOP
  odkaz na E-SHOP

  Ve spolupráci s firmou KARL KOERSCHULTE GmbH, nabízíme více než 40.000 položek v oblasti spojovacího materiálu, nástroje různých velikostí a rozměrů, značek BOSCH, Metabo, Geko, Eisemann, FLEX, Makita, Gesipa, Eibenstock, Fein, FESTOOL, REMKO, STEINEL, ENDRESS, BERG & SCHMID, SÄGETECHNIK,..

  Stránky E-SHOPu jsou momentálně ve výstavbě, zboží Vám můžeme nabídnout formou tištěného katalogu nebo nabídky..

  Realizace & Webdesign © Petr Bíma

  Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.