Get Adobe Flash player

mikrosvarovani

Společnost ROCKWELD-GROUP se zabývá odporovým a laserovým svařováním, včetně chlazení. V případě zájmu o zmíněné technologie pokračujte na stránku Projekty ROCKWELD-GROUP, kde jsou zastoupeny jednotlivý výrobci těchto technologií.

 

Mikrosvařování

Při svařování mikrosoučástek do mikrosystémů se užívá stejných metod jako při svařování.

 

Odporové mikrosvařování

Tímto způsobem svařování se svařovat dráty vyrobené z různých materiálů s velice malými průměry, od 20 do 30 mikrometrů, a fólie o tloušťce od 5 do 10 mikrometrů. Pevnost a tvrdost svařence závisí na tavných bodech spojovaných materiálů. Zde se musí dodržovat určité předpoklady, jde-li o spojované materiály, kvalitu jejich povrchů a rozměry. Pokud se splní, lze tento způsob spojování doporučit. Této metody se užívá na různých pracovištích v elektronice, elektrotechnice a jemné mechanice a v optice. V té například k opravě obrouček brýlí. Mikrosvařování tedy slouží nejenom ve výrobě, ale i ve službách či v běžném životě.

Předností jsou zde nízké pořizovací náklady a nízká potřeba čištění.

Nevýhody představují znečišťování svařovací elektrody, poměrně značné rozměry elektrody a svařovací hlavy, skutečnost, že se svařovací hlava dost rychle opotřebovává.

 

Laserové mikrosvařování

Laserové mikrosvařování se používá pro velice jemné bodové a podélné svařování různých materiálů, s průměry svarových bodů, respektive šířkami svarových švů pod 100 mikrometrů.

Přednosti: velký pracovní odstup mezi zdrojem paprsků a opracovávaným kusem, možnost přesného řízení času a místa laserové aplikace, malá deformace opracovávaných kusů, a tedy i minimální potřeba dodatečné finální úpravy, netvoří se zóny hrubých zrn, teplo se kolem míst svarů šíří jen omezeně, jsou možné různé geometrie svařování, je tu použitelnost metody u kombinací různých materiálů.

Nevýhody: vysoké pořizovací náklady laserů, dílčí odraz laserového záření na povrchu opracovávaného kusu, nákladná příprava operací.

 

 

V případě že nejste zatím registrováni v naší klientské databázi a nedostáváte žádná obchodní sdělení, učiňte tak prosím formou formuláře:

https://rockweld.cz/kontakty/kontaktni-formular/

 

více informací k MICROwelding viz.
https://rockweld.cz/kombiTEC-microwelding-mikrosvarovani-kompaktovaci-hlavy

 

 

 

Sdílet
  E-SHOP
  odkaz na E-SHOP

  Ve spolupráci s firmou KARL KOERSCHULTE GmbH, nabízíme více než 40.000 položek v oblasti spojovacího materiálu, nástroje různých velikostí a rozměrů, značek BOSCH, Metabo, Geko, Eisemann, FLEX, Makita, Gesipa, Eibenstock, Fein, FESTOOL, REMKO, STEINEL, ENDRESS, BERG & SCHMID, SÄGETECHNIK,..

  Stránky E-SHOPu jsou momentálně ve výstavbě, zboží Vám můžeme nabídnout formou tištěného katalogu nebo nabídky..

  Realizace & Webdesign © Petr Bíma

  Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.