Get Adobe Flash player

kondenzatorove-svarovani

Společnost ROCKWELD-GROUP se zabývá odporovým a laserovým svařováním, včetně chlazení. V případě zájmu o zmíněné technologie pokračujte na stránku Projekty ROCKWELD-GROUP, kde jsou zastoupeny jednotlivý výrobci těchto technologií.

 

Kondenzátorové svařování

Jedná se po novou metodu svařování tzv. Impulzní odporové svařování – během svařování se akumulovaná energie z kondenzátorové baterie vybíjí krátkým impulzem přes primární vinutí impulzního transformátoru. Na sekundárním vinutí se indukuje proudový impulz. Svarový průřez musí být předem konstrukčně vymezen (výstupky, lemy). Svařovací cyklus je řízen programem, opakuje se v rozmezí 1 – 3 s. Tímto způsobem můžeme svařovat i různé kombinace materiálů – ušlechtilá ocel se slitinami niklu nebo slinutými karbidy. Impulzní svařování se používá zejména v automobilovém průmyslu v sériové a hromadné výrobě pro navařování matic na plechy, spojování čepů atd. Výhodami impulzního svařování jsou kratší svařovací časy, menší spotřeba energie, minimální přenos tepla na elektrody (nemusí se chladit) a minimální tepelné ovlivnění okolí svaru, s tím je spojené menší vnitřní pnutí a deformace.

Impulzní odporové svařováníImpulzní odporové svařování

 

Jde o novou progresivní a velmi produktivní metodu svařování, která se rychle rozšiřuje hlavně v podmínkách hromadné výroby v podmínkách automobilového průmyslu při spojování čepů, svorníků a podobných součástí s tenkostěnnými díly, navařování matic na výlisky z plechu apod. K hlavním výhodám dále patří:

 • zkrácení svařovacího cyklu a snížení spotřeby energie;
 • zmenšení tepelného ovlivnění okolí svaru, které je prakticky téměř bez pnutí a deformací;
 • přenos tepla na elektrody je minimální a nevyžaduje jejich chlazení.

 

 

V případě že nejste zatím registrováni v naší klientské databázi a nedostáváte žádná obchodní sdělení, učiňte tak prosím formou formuláře:

https://rockweld.cz/kontakty/kontaktni-formular/

Sdílet
  E-SHOP
  odkaz na E-SHOP

  Ve spolupráci s firmou KARL KOERSCHULTE GmbH, nabízíme více než 40.000 položek v oblasti spojovacího materiálu, nástroje různých velikostí a rozměrů, značek BOSCH, Metabo, Geko, Eisemann, FLEX, Makita, Gesipa, Eibenstock, Fein, FESTOOL, REMKO, STEINEL, ENDRESS, BERG & SCHMID, SÄGETECHNIK,..

  Stránky E-SHOPu jsou momentálně ve výstavbě, zboží Vám můžeme nabídnout formou tištěného katalogu nebo nabídky..

  Realizace & Webdesign © Petr Bíma

  Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.