Get Adobe Flash player

svarovani-natupo

Společnost ROCKWELD-GROUP se zabývá odporovým a laserovým svařováním, včetně chlazení. V případě zájmu o zmíněné technologie pokračujte na stránku Projekty ROCKWELD-GROUP, kde jsou zastoupeny jednotlivý výrobci těchto technologií.

 

Svařování na tupo neboli stykové svařování

Svařování na tupo také nazýváme jako stykové. Je druh odporového svařování, při němž jsou svařované dílce přitlačeny ve styčných plochách a svařují se v celé styčné ploše. Rozeznáváme dva způsoby tohoto svařování:

 • stlačovací stykové svařování
 • odtavovací stykové svařování

Svorníkové svařování

Svorníkové svařování

 

Stlačovací svorníkové svařování – svařovaný materiál (dráty, tyče) se sevře do čelistí svářečky a vzájemně se přitlačí k sobě. Poté se zapne proud, který se přemění na teplo potřebné k natavení spojovaných částí. Při svařování je ohříván celý materiál mezi čelistmi, nejvyšší teplota je však v místě styku. Po dosažení svařovací teploty se materiály spojí působením tlaku. V okolí svaru vzniká široká teplem ovlivněná oblast, proto se materiál v místě styku napěchuje a vyboulí. Tento způsob se používá např. při nastavování drátů, spojování betonářské oceli, prodlužování vrtáků nebo svařování řetězů.

Svornikove svarovani-stalcenim

Stykové svařování – stlačením

Odtavovací stykové svařování – po zažehnutí oblouku dochází k odtavování svařovaných materiálů (materiálu ubývá), proto se k sobě musí svařované části stále přibližovat. Poté se k sobě svařované plochy rychle přitlačí a tím se svaří. Odtavením vzniká svar s viditelným otřepem a dobrou kvalitou. Tento způsob se používá ke svařování uhlíkových a legovaných ocelí, lze použít i pro některé slitiny neželezných kovů.

Svornikove svarovani-odtavenim

Stykové svařování – odtavení

 

 

 

V případě že nejste zatím registrováni v naší klientské databázi a nedostáváte žádná obchodní sdělení, učiňte tak prosím formou formuláře:

https://rockweld.cz/kontakty/kontaktni-formular/

Sdílet
  E-SHOP
  odkaz na E-SHOP

  Ve spolupráci s firmou KARL KOERSCHULTE GmbH, nabízíme více než 40.000 položek v oblasti spojovacího materiálu, nástroje různých velikostí a rozměrů, značek BOSCH, Metabo, Geko, Eisemann, FLEX, Makita, Gesipa, Eibenstock, Fein, FESTOOL, REMKO, STEINEL, ENDRESS, BERG & SCHMID, SÄGETECHNIK,..

  Stránky E-SHOPu jsou momentálně ve výstavbě, zboží Vám můžeme nabídnout formou tištěného katalogu nebo nabídky..

  Realizace & Webdesign © Petr Bíma

  Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.