Get Adobe Flash player

svarovaci-stroje

Společnost ROCKWELD-GROUP se zabývá odporovým a laserovým svařováním, včetně chlazení. V případě zájmu o zmíněné technologie pokračujte na stránku Projekty ROCKWELD-GROUP, kde jsou zastoupeny jednotlivý výrobci těchto technologií.

 

Svařovací stroje

Svařovací zařízení se skládá ze zdroje svařovacího proudu, ve kterém je síťové napětí usměrněno na vysoký proud a nízké napětí. Elektrická energie je ze zdroje vedena k elektrodám svařovacích kleští. Elektrody zajišťují přívod energie do místa svaru a navíc stlačují svařované díly k sobě tak, aby se v místě svaru dotýkaly.

Základní schéma svařovacího strojeZákladní schéma svařovacího stroje

Legenda k obrázku 1:
a.c. supply – střídavé napájení; Transformer – transformátor; Fixed arm (copper) – pevné rameno (měď); Weld nuget – svarová čočka; Applied pressure – aplikovaný tlak; Movable arm applies pressure – aplikace tlaku pohyblivým ramenem; Copper alloy electrodes – elektrody ze slitiny mědi; Greatest resistence at inner surfaces of patern metal at point of application of pressure – největší odpor na vnitřních površích svařovaného plechu v místě aplikace tlaku

 

Odporové svařovací stroje mohou být principiálně značně rozdílné, neboť ke svařování můžeme použít proud síťového kmitočtu, proud sníženého (zvýšeného) kmitočtu, stejnosměrný pulz, usměrněný proud, akumulovanou energii, apod. Kromě rozdělení odporových svařovacích strojů podle svařovacího proudu a rozdělení podle typu sváru se odporové svařovací stroje mohou dále dělit podle mnoha různých hledisek, např.:

 • podle specializace: univerzální, speciální
 • podle způsobu zatížení sítě: jednofázové, třífázové
 • podle konstrukce: stacionární, přenosné, pojízdné, závěsné, bodové a vícebodové, s vestavěným nebo odděleným transformátorem, atd …
 • podle stupně automatizace: mechanické, poloautomatické, automatické
 • podle druhu řízení: reléové, kontaktní, elektronické
 • podle druhu pohonu: ruční, servomotorem, pneumaticky, hydraulicky

 

 

V případě že nejste zatím registrováni v naší klientské databázi a nedostáváte žádná obchodní sdělení, učiňte tak prosím formou formuláře:

https://rockweld.cz/kontakty/kontaktni-formular/

Sdílet
  E-SHOP
  odkaz na E-SHOP

  Ve spolupráci s firmou KARL KOERSCHULTE GmbH, nabízíme více než 40.000 položek v oblasti spojovacího materiálu, nástroje různých velikostí a rozměrů, značek BOSCH, Metabo, Geko, Eisemann, FLEX, Makita, Gesipa, Eibenstock, Fein, FESTOOL, REMKO, STEINEL, ENDRESS, BERG & SCHMID, SÄGETECHNIK,..

  Stránky E-SHOPu jsou momentálně ve výstavbě, zboží Vám můžeme nabídnout formou tištěného katalogu nebo nabídky..

  Realizace & Webdesign © Petr Bíma

  Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.